menu
michaela

Společně to roztočíme!

Jmenuji se Michaela Nováková.
Přes deset let se moje práce točí okolo videa.

Zrežíruji, natočím, sestříhám.
Sama, nebo s celým štábem. Záleží na zadání.

Mám redaktorské zkušenosti a umím zajistit video produkci.
Nabízím školení a konzultace s videem spojené.

Ani za 10 let moje láska k videu nerezaví
Své klienty mám ráda a uznávám je
Na základě otevřenosti budujeme
dlouhodobé vztahy
Pokud existuje snadnější cesta,
řeknu svůj názor
Své baterky nejraději dobíjím v přírodě, sdílením s přáteli, cestováním po světě s batohem na zádech, praktikováním jógy a meditace.

Jsem přesvědčená, že těch největších úspěchů dosáhneme, pokud překročíme náš vlastní stín a změníme něco v nás samých.

Někdy pěkná fuška, co? Uklidňuje mě, že vše je nejdřív obtížné, než je to snadné...

Můj příběh

Na škole mě učili přední čeští dokumentaristé a díky nim se moje láska k filmům převedla i do vlastního tvůrčího vyjádření. Jak nám říkal výjimečný dokumentarista Jan Špáta: „Filmař musí hořet.“ Plním si své sny, hořím a moc děkuji.

HVĚZDA V TELCE?

Ještě během školy jsem začala pracovat pod vedením předních novinářských es. Byla jsem redaktorkou, které v televizi běžely reportáže o závažných kauzách, jejich sledovanost pravidelně přesahovala půl milionu diváků. Lidé se mi před kamerou dojímali k slzám. Všichni do jednoho jsme doufali, že odvysílání smutných příběhů pomůže lidem problémy vyřešit. Já si do hlavy ládovala negativní zprávy a myslíte si, že jsem protagonistům mohla mediální masáží doopravdy pomoci?

Došlo mi, že v téhle práci prostě nevidím jediný smysl. A tak jsem svoji slibně našláplou kariéru zabrzdila.

HOLKA KAMERAMAN

Byla jsem unavená negativním obsahem a rozhodla se zkusit pracovat bez nutnosti pořád přemýšlet, řešit obsah a vývoj příběhu. A přesně tuhle potřebu splňovala práce s kamerou.

Začala jsem natáčet dění, které aktuálně hýbalo Českou republikou. Jenže kameramanská profese je odedávna mužskou záležitostí, a tak jsem jako holka kameramanka (na vizitce pojmenovaná „kameraman“) byla pořádnou raritou. Někoho to bavilo, jiní na mě koukali s despektem. Za léta s kamerou jsem získala mnoho nenahraditelných zkušeností. Získala jsem řemeslnou přesnost, pohotovost a nadhled.

Poznala jsem mnoho míst i známých osobností, ke kterým bych se asi jinak nedostala. A zjistila, že známý neznamená lepší. Média a lidi, o kterých se často mluví, jsem začala vnímat jako hráče hrající hru s veřejností. Uvědomila jsem si, že za oponou jsou věci častokrát jinak a jejich šifrování mi bere spoustu energie. Dnes už ji raději vložím někam jinam. Nicméně ta láska k řemeslu mi zůstala.

ŽIVOT PŘES HLEDÁČEK

Ráda cestuji, miluji dobrodružství s batohem na zádech, obzvlášť v jihovýchodní Asii. Na cesty jsem brávala kameru a to co mi přišlo zajímavé, jsem dychtivě natáčela a fotila. Zajímavé? Tím rozumějte naprosto vše! Donekonečna jsem se honila za stále lepšími záběry a nevnímala svět jinak, než přes hledáček kamery nebo foťáku. Obětí své vlastní vášně?! Ufff, jak snadné.. Někdy mám pocit, že se musím nejdřív ztratit, abych se mohla najít.

ŘÍŠE KOUZEL

Objevila jsem kouzlo ateliéru. Prostor, kde se vytváří nová realita a záběr pečlivě modeluje světlem, herci, dekoracemi... Vše je třeba dopředu špičkově nazkoušet a oproti reportážnímu natáčení je na scéně důležitý každičký detail. Se stálým videotýmem spadajícím pod větší firmu jsme natáčeli promo videa pro klienty. Když celý štáb šlape, je to obrovská radost. Zároveň jsem zjistila, jak moc je pro mě důležité sdělení a obsah videa. Z mé pozice jsem nemohla ovlivnit práci, na které se budu podílet. Zjistila jsem, že těžko hledám motivaci, když tématu nevěřím a nevidím v něm smysl.

BUĎME AUTENTIČTÍ

...a dělejme jen to, čemu opravdu věříme. To ostatní je ztráta času. Od srpna 2014 pracuji jako freelancer a spolupracujeme s klienty, se kterými máme podobný pohled na svět. Prostřednictvím videa objevuji čím se zabývají, v čem jsou dobří a čemu věří. Dělá mi radost, když mohu potenciál svých klientů uchopit, vyzdvihnout a vyrobit video, které pomáhá v jejich dalším vývoji.

Těším, se, že to společně pořádně roztočíme!
mail michaela@videolover.cz
telefon +420 721 732 081
yt fb vimeo
Reklamní videa pro firmy a podnikatele.
Copyright © Videolover.cz